Snadné ovládání pokojové teploty a nákladů na energie s vhodnou měřicí technikou

Zákonem stanovená komfortní teplota o 18 stupních plní aktuálně všechny titulní stránky. A přitom je jedno, zda musíte zajistit, aby tato kritická hodnota nebyla ve veřejné budově překročena nebo zda musíte udělat všechno pro to, abyste situaci s explodujícími náklady na energie zvládli: topit se bude v této zimě ne více, než je potřeba! Aby bylo toto zajištěno, existuje jen jedna cesta: musíte průběžně sledovat pokojovou teplotu.

Přenosné nebo pevné zařízení?
Stačí Vám příležitostné měření na různých místech? Pak by tím správným řešením pro Vás mohl být kompaktní ruční přístroj. Nebo chcete provádět srovnatelná měření v pravidelných intervalech a vždy na stejných místech? Pak je smysluplné použít pevně nainstalovaný záznamník.

Zasíťované, automatizované a zdokumentované řešení?
Chtěli byste provedená měření zdokumentovat a ukládat protokoly automatizovaně a nezávisle na místě? Chcete být při překročení mezních hodnot informování prostřednictvím SMS nebo e-mailem? Pak by mohl být pro Vás tím správným řešením systém sestávající z bezdrátových záznamníků.

Sledovat další klimatické parametry?
Vlhkost vzduchu a koncentrace CO2 jsou dalšími indikátory pro dobrou kvalitu vnitřního vzduchu. Většinou se vyplatí investovat rovnou do měřicí techniky, která pokrývá i tyto měřené veličiny.

Náklady na vytápění v kancelářích vs. zajištění spokojenosti zaměstnanců
Optimální klima v místnosti, ve kterém se zaměstnanci cítí dobře, je předpokladem pro efektivní práci a využití potenciálu zaměstnanců. Dále zamezuje dobré tepelné klima na pracovišti riziku absence z důvodu nemoci.

Na stopě příjemného klimatu
Vzhledem k rostoucímu počtu plně klimatizovaných pracovišť v nových nebo energeticky rekonstruovaných budovách je vyvážené vnitřní klima stále důležitější. Objektivně způsobené nebo subjektivně pociťované nepohodlí může snížit schopnost zaměstnanců soustředit se a podávat výkon a dokonce vést k onemocnění.

Žrout energií VZT systém
V dnešní době jsou klimatizační systémy nepostradatelné zejména v oblastech, kde mnoho lidí pracuje ve vnitřních prostorách. V ideálním případě zajišťují optimální klima v místnosti, ve kterém se zaměstnanci cítí pohodlně a ve kterém jsou dány nejlepší podmínky pro efektivní práci.